Naujienos

Autorius: admin
Seminaras „Nepatogios ligos. Nepatogus pacientas. Jo teisė į gydymą“

Š.m. lapkričio mėn. 6 d. apie nepatogias ligas ir nepatogius pacientus bus kalbama ketvirtajame VšĮ „Informacijos sklaidos strategija“ projekto „Apie ŽIV – žurnalistams ir visuomenei“ seminare „Nepatogios ligos. Nepatogus pacientas. Jo teisė į gydymą“. Renginio metu pranešimą apie tokių nepatogių pacientų ir visuomenės santykius tema „ŽIV infekuotas žmogus visuomenėje. Iš kur tikėtis paramos užklupus emociniams sunkumams?“ skaitys VšĮ „Globali iniciatyva psichiatrijoje“ direktorė Karilė Levickaitė.

Nepaisant to, jog negalima skirstyti pacientų pagal jų ligas, tačiau egzistuoja tokios diagnozės, kurios tampa nepatogiomis – medikams, visuomenei, valdžios institucijoms. Tai ligos su vadinamaisiais socialiniais šleifais – viena iš tokių diagnozių yra ŽIV. Vis dažniau pastaruoju metu kalbama apie hepatitus – tai sparčiai auganti medicininė problema, gąsdinanti savo mastais, ligos perdavimo lengvumu ir sudėtingai suvaldomu virusu.

Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

Autorius: admin
Vaiko teisių apsauga Lietuvoje – tikrai galima ir geriau

Spalio 8 d. Ženevoje Lietuvos nevyriausybinės organizacijos, dirbančios žmogaus teisių ir vaiko teisių apsaugos srityse, pristatė Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitetui savo parengtą ataskaitą apie vaiko teisių apsaugos padėtį Lietuvoje. Organizacijos atkreipė Komiteto dėmesį į vaiko teisių apsaugos sistemos trūkumus bei vangią Lietuvos valdžios institucijų politiką vykdant būtinas reformas.

JT Vaiko teisių apsaugos konvenciją Lietuva ratifikavo dar 1996 metais. Kas ketverius metus Lietuvos vyriausybė teikia JT Vaiko teisių komitetui ataskaitą dėl konvencijos nuostatų įgyvendinimo – artimiausias Lietuvos periodinės ataskaitos svarstymas numatytas 2013 metais. Nevyriausybinės organizacijos, savo ruožtu, gali teikti Komitetui alternatyvias ataskaitas, kuriose pristato nepriklausomą ir kritišką vaiko teisių padėties Lietuvoje įvertinimą bei atkreipia Komiteto dėmesį į skubiai spręstinas problemas, kurioms vyriausybė neskiria pakankamai dėmesio.

daugiau ›

Autorius: admin
Pasaulinę psichikos sveikatos dieną: apie depresiją, savitarpio supratimą ir mitus

Šiandien, Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, V. Kudirkos aikštėje nuo 12 iki 15 val. praeivius pasitiks plačiajai visuomenei skirti renginiai. Renginių iniciatoriai kviečia aktyviai dalyvauti skatinant tarpusavio supratimą ir griaunant mitus apie psichikos sveikatos problemų turinčius asmenis. Atkreipiamas dėmesys, kad šiemet visame pasaulyje ši diena skiriama informuotumui apie depresiją didinti ir pavadinta „DEPRESIJA: pasaulinė krizė“. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, depresija paveikia daugiau nei 350 mln. visų amžiaus grupių žmonių visame pasaulyje, visose šalyse.

daugiau ›

Autorius: admin
JT Neįgaliųjų Komitetas svarsto Vengrijos progresą, įgyvendinant JT Neįgaliųjų teisių konvenciją

Instalación de grifos, Reparación de Goteras, localización de averías de válvulas, reparación de una fuga en la bañera; Todo esto lo hacemos en Fontanero Valencia siempre a tarifas económicas. Si busca un servicio de fontanería profesional, llámanos.

Paminėtina, kad Vengrijos neįgaliųjų neyriausybinių organizacijų koalicija „Caucus“ (kurios sudėtyje yra ir ilgalaikis partnerinis Psichikos negalės atstovaivmo centras), vykdė labai aktyvią neįgaliųjų interesų atstovavimo ir lobizmo kampaniją, siekiant kad JT Komitetas gautų išsamią informaciją apie Vengrijos situaciją neįgaliųjų teisių srityje. Dar 2010 m. buvo pateikta 254 psl. šešėlinė ataskaita, o 2012 m. pateikta papildoma informacija – ataskaita.

daugiau ›

Autorius: admin
Vilniuje vyko renginys „Senėjimas kviečia veikti“

2012 m. spalio mėn. 02 d. minint Pasaulinę pagyvenusių žmonių dieną VšĮ „Globali iniciatyva psichiatrijoje“ kartu su VšĮ “Soros International House“ organizavo akciją „Senėjimas kviečia veikti“. Ši pirmą kartą Lietuvoje organizuota akcija visame pasaulyje vyksta kasmet – 2011 metais ji organizuota 59 šalyse bei pritraukė 62000 dalyvių.

Vilniaus miesto savivaldybėje organizuotos diskusijos metu aptartas pasaulinis senėjimas bei su tuo susiję iššūkiai. Tuo tarpu akcijos Vilniaus Europos aikštėje metu pasitelkus didžiulį gaublį vilniečiai ir miesto svečiai buvo informuoti apie pasaulinio senėjimo tendencijas bei atkreiptas visuomenės dėmesys į vis dar gajus stereotipus susijusius su amžiumi ir diskriminacija dėl amžiaus visame pasaulyje. Šalys, kurių senjorams akcijos dalyviai siuntė laiškus, gaublyje pažymėtos klijuojant plastelino aplikacijas.

daugiau ›